STÜDYO DERSLERİ

webtabata

TABATA

Kısa zaman içerisinde kondisyonu ve yağ yakımını maksimum seviyeye taşımak için geliştirilen Tabata, ilk olarak 1990’lı yılların ortalarında Japonya’da ortaya çıkmıştır. GymFactory Tabata antrenmanları konusunda deneyimli eğitmenleri ve uzman kadrosu ile kısa sürede en etkili çalışma stillerini size sunarak maksimum verim elde etmenize yardımcı olmaktadır.

  • Tabata Nedir?:

“20 saniye çalış 10 saniye dinlen” prensibine dayanan Tabata, çeşitli spor ekipmanları eşliğinde ve egzersiz hareketleriyle yapılan, yüksek tempolu bir antrenman türüdür. Kişilerin spor geçmişleri ve fiziksel performansları göz önüne alınarak 15 dakika ile 45 dakika arasında yapılmaktadır. Antrenmanlarda ortalama 600 ile 1000 kalori arasında yakılır. Yakılan kalori miktarı performans ve yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir. Tabata antrenmanları sonrasında yağ yakımının devam etmesi, özellikle kilo verme sürecinde olan kişilere büyük yarar sağlamaktadır.

  • Kimler Tabata Yapabilir?:

Çeşitli kalp ve damar rahatsızlığı bulunan, ileri yaşlarda ve fiziksel performansı düşük olan kişilerin Tabata yapması tavsiye edilmemektedir. GymFactory eğitmenleri antrenmanların sürelerini kişilerin fiziksel durumları, yaş aralıkları, kilo ve diğer çeşitli faktörleri göz önünde bulundurarak belirlerler. Bu sayede kişiler kısa sürede en verimli performansı elde ederler.

Tabata antrenmanlarının yoğunluğu ile vücuttaki büyüme hormonu tetiklenmekte ve kas işlevleri en üst seviyeye çıkmaktadır. Bu sayede yağ yakımı hızlanır ve vücuttaki tüm kaslar etkili bir şekilde çalışır. Sürekli daha iyi bir performans ve yüksek verim elde edeceğiniz Tabata ile kısa sürede istediğiniz vücuda sahip olabilir, fazla kilolarınızdan kurtularak daha sağlıklı bir hayata sahip olabilirsiniz!

  • Tabata Ücretleri:

GymFactory üyelerine sunduğu özel fırsatlarla Tabata deneyimini eşsiz kılıyor. Dilerseniz bireysel olarak, dilerseniz grup eşliğinde Tabata antrenmanlarına katılabilir, fiziksel performansınızı en üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Tabata ücretleri ve GymFactory fırsatları hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim kanallarından veya spor salonlarından bilgi almanız mümkün!

CRUNCH

Karın ve bel bölgesini çalıştırmak ve bu bölgedeki kasları güçlendirmek için yapılan tüm egzersiz türlerine Crunch denmektedir. Kişilerin uyguladıkları egzersiz türüne ek olarak yapılan crunch egzersizleri ile karın ve bel bölgesinin aktif çalışması sağlanmaktadır. Kişilerin yaşadıkları kilo ve bölgesel vücut sorunlarında etkili bir rol oynayan crunch hareketleri, karın ve bel bölgesinin şekillenmesinde, kasların güçlenmesinde ve yağ yakımında etkilidir. GymFactory profesyonel kadrosu ve eğitmenleri ihtiyaçlarınız ve hedefleriniz doğrultusunda crunch programınızı belirlemekte ve ideallerinize daha kısa sürede ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.

  • Neden Crunch?:

Verimli bir fitness ve vücut çalışmasında ve diğer çalışma programlarında vücuttaki tüm kasların çalıştırılması ve kuvvetlendirilmesi gerekmektedir. Sadece bölgesel yapılan egzersizler ne yazık ki ne yağ yakımı ne de kas yapımı için yeterli değildir. Bu yüzden uygulanan çalışma programlarına ek olarak düzenli crunch egzersizleri de yapılmalı, vücudun orantılı görünümü kusursuz bir şekilde sağlanmalıdır. Crunch egzersizleri ile karın ve bel bölgesindeki yağlar daha hızlı yakılır, kas yapımı artar. Crunch egzersizleri kişilerin kondisyonuna göre ortalama 15 ile 30 dakika arasında yapılmaktadır. Bu süre içerisinde yakılan kalori oranı ise antrenmanın uzunluğuna ve tercih edilen crunch hareketlerine göre 500 ile 600 kalori arasında değişmektedir.

  • GymFactory ile kusursuz bir karın:

GymFactory sahip olduğu deneyimli profesyonel eğitmenleri ile sizin için en uygun crunch programlarını belirlemekte ve uygulama sırasında hareketlerin doğru bir şekilde yapılmasına yardımcı olmaktadır. Bir uzman eşliğinde yapılan crunch egzersizleri sayesinde karın ve bel kaslarınızı daha etkili çalıştırabilir, hareketleri tam ve doğru bir şekilde yaparak sakatlanmaların önüne geçebilirsiniz. Antrenmanların yoğunluğuna göre ve kişilerin spor geçmişleri göz önüne alınarak çeşitli ekipmanlar da crunch egzersizlerinde kullanılmakta ve bu sayede kas gelişimi arttırılmaktadır.

  • Crunch ücretleri:

GymFactory üyelerine sunduğu eşsiz fiyat avantajları ile kusursuz bir vücuda eğlenceli ve profesyonel bir ortamda sahip olma fırsatı sunuyor. Sizde hemen şimdi GymFactory’e gelerek hayal ettiğiniz karın kasları için egzersizlere başlayabilirsiniz!