SAUNA

websauna

Yapılan egzersiz ve fiziksel çalışmalardan sonra vücuttaki kaslarda yoğun bir laktik asit salınımı meydana gelmektedir. Spor sonrasında kaslarda ağrı meydana gelmesinin nedeni olan laktik asit salınımı birkaç gün süren şiddetli kas ağrılarına neden olmaktadır. Spor sonrasında sadece birkaç dakika saunaya girmek kaslardan laktik asidin atılmasını kolaylaştırmakta, antrenmanlar sonrasında kasların daha az ağrımasını ve gün içerisinde fiziksel aktivitelerden geri kalınmamasına yardımcı olmaktadır.

  • Saunanın vücuda faydaları nelerdir:

İnsanlık tarihinde oldukça köklü bir geçmişe sahip olan sauna, vücuttan toksinlerin atılmasına, deri üzerindeki gözeneklerin açılmasına, yoğun stres durumunun azaltılmasına ve yoğun terleme ile yağların yakılmasına yardımcı bir rol oynamaktadır. Özellikle egzersiz sonrasında saunaya girmek oldukça faydalı ve rahatlatıcı bir faktördür. Vücutta endorfin dengesinin sağlanmasına da katkı sağlayan sauna, uykusuzluk veya geç uykuya dalma sorunlarında da tavsiye edilen yöntemler arasındadır. Ancak kalp, damar ve bazı solunum yolları hastalıklarında sauna tavsiye edilmemektedir. Bu kişilerin saunaya girmesi sağlık açısından olumsuz etkiler ortaya çıkarabilmektedir. Bu kişilerin doktor kontrolü ve tavsiyesi üzerine sauna kullanmaları faydalı olacaktır.

  • GymFactory avantajları:

GymFactory üyelerine özel sauna hizmeti vermektedir. Antrenmanlar sonrasında uzmanların tavsiye ettiği sürelerde saunaya girebilir, yağ yakımını hızlandırırken kaslarınızın rahatlamasını sağlayıp yorgunluğunuzu üzerinizden atabilirsiniz. Profesyonel ve tam donanımlı sauna odaları ile dört dörtlük bir deneyim GymFactory’de sizleri bekliyor!

  • Sauna ücretleri:

GymFactory üyelerine özel sunduğu fırsatlar dahilinde saunadan ve diğer tüm çeşitli aktivitelerden programlarınız dahilinde yararlanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve egzersiz programları hakkında görüş almak için GymFactory’nin tüm iletişim kanallarından bizlere ulaşabilir, sizde GymFactory’nin bir parçası haline gelerek, daha sağlıklı ve mutlu bir yaşama sahip olabilirsiniz!