CARDIO

wecardio

Kasların aktif hale getirilmesine ve yağ yakımının hızlandırılmasına yardımcı olan cardio egzersizleri, aynı zamanda kalp ve damar sağlığı açısından da tavsiye edilen fiziksel aktiviteler arasındadır. Düzenli cardio egzersizleri yapmak daha aktif, dinç ve kasların daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. GymFactory alanında uzman kadrosu ve profesyonel ekipmanları ile sizin için en uygun cardio egzersizlerini belirleyerek, en aktif ve verimli cardio çalışmasını yapmanıza destek sağlamaktadır.

  • Cardio egzersizleri nelerdir:

Cardio egzersizleri belirli biz nabız aralığına girerek yapılan egzersizlerin daha verimli olmasına yardımcı olmaktadır. Yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet, oyun sporları ve diğer çeşitli yüksek tempolu fiziksel aktiviteler cardio egzersizleri arasındadır. Temel spor egzersizleri öncesinde veya sonrasında belirli bir zaman aralığında yapılan cardio egzersizleri ile yağ yakımı hızlandırılır ve kaslar aktif hale gelir.

  • Cardio egzersizleri kilo verdirir mi:

Cardio egzersizleri tek başına kilo vermek için yeterli değildir. Sadece cardio egzersizleri ile kilo verildiği zaman vücut yağların yanı sıra kas kütlesinden de kaybeder. Bu yüzden cardio egzersizleri kısa tutulmalı, kasları destekleyici diğer egzersiz çeşitleri ile vücut şekillendirme ve kilo verme sürecine girilmesi tavsiye edilmektedir. GymFactory yaş, vücut kitle endeksi, hedeflenen kilo ve diğer faktörleri göz önünde bulundurarak, kişiye özel bir cardio programı hazırlamakta ve en yüksek verimin alınmasına yardımcı olmaktadır.

  • Cardio egzersizleri hangi sıklıkta yapılmalıdır:

Uzmanlar tarafından cardio egzersizlerinin her gün ortalama 20 ile 25 dakika arasında ve tempolu bir şekilde yapılması tavsiye edilmektedir. Cardio egzersizleri mutlaka bir uzman gözetiminde yapılmalı ve bilinçsiz bir şekilde kesinlikle cardio programı uygulanmamalıdır. Bilinçsiz ve vücuda uygun olmayan egzersizlerle yapılan cardio, çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir ve kişilerin hayatını tehlikeye sokabilir.

Sizde GymFactory ile kendiniz için en uygun cardio egzersiz programlarına sahip olabilir, kilo verme ve vücut şekillendirme sürecinize destek olup zamanınızı en verimli şekilde değerlendirebilirsiniz.

Alanında uzman eğitmenler eşliğinde hayal ettiğiniz vücuda en kısa sürede ulaşmak ve daha sağlıklı bir bedene sahip olmak GymFactory’de sizi bekliyor!